Home | Despre noi | Stiri | Conservare | Hai cu noi | Shop SOR | Link-uri utile | Contact
Societatea Ornitologica Romana
lucreaza pentru studiul si protectia pasarilor, a habitatelor lor si a naturii. Sprijinul si daruirea tuturor conteaza.



foto/@ Baczo Zoltan
Sanpaul
Zoom In

Cautare in site-ul SOR


Comunicate de PRESA :

SPRING ALIVE 2008

31-03-2008: Societatea Ornitologica Româna (SOR) va invita sa întâmpinati primavara si renasterea naturii participând la un proiect de observare a pasarilor, vestitori ai primaverii...detalii »

EuroBirdwatch 2007 - Ziua Europeana a Observarii Pasarilor

01-10-2007: A devenit deja o traditie pentru SOR ca in fiecare an, la inceputul lunii octombrie sa organizeze, ca partener al BirdLife International in Romania , Ziua Europeana a Observarii Pasarilor ...detalii »

Şcoala de vară - Muzeul Naţional al Satului

22-08-2007: În perioada 16 iulie - 12 august 2007 SOR a fost partener al Muzeului Naţional al Satului “Dimitrie Gusti” ...detalii »

Conservarea naturii este critica pentru prosperitatea si calitatea vietii cetatenilor UE -
Presedintele Comisiei Europene recunoaste importanta conservarii biodiversitatii

15-02-2007: La începutul acestei saptamâni presedintele Comisiei Europene, José Manuel Barroso, a dat o declaratie convingatoare despre importanta conservarii biodiversitatii în Europa la întâlnirea pe care a avut-o cu reprezentantii BirdLife International ...detalii »

Eveniment deosebit pentru ornitologii români

16-01-2007: În perioada 21 - 24 decembrie 2006 peste 20 de ornitologi din tara si strainatate au avut ocazia sa observe pe lacul de acumulare Avrig un exemplar din specia Brachyramphus perdix ...detalii »

 

Home | Despre noi | Stiri | Consevare | Hai cu noi | Publicatii si materiale | Link-uri utile | Contact | Cautare
© 2004 Societatea Ornitologica Romana. Alege pasarile. Alege natura. Alege-ti viitorul.
Design: Grafmedium